Tijdens de raadsvergadering op 24 september 2025 brachten verschillende fracties hun wensen en bedenkingen in. Dit werd gedaan met amendementen, dat zijn aanvullingen op de bestuursovereenkomst die de gemeente Gouda met het COA sluit, zodat helder is wat de afspraken zijn en dat er brede steun is in de gemeenteraad voor deze bestuursovereenkomst.
In verschillende bijdragen tijdens de raadsvergadering heeft GroenLinks-raadslid Redouan Allaoui zijn visie gegeven op de amendementen en op de bestuursovereenkomst. Dit is een samenvatting van wat hij tijdens de vergadering heeft gezegd:
“Voorzitter,
Het gaat hier niet om stenen of procedures, maar om mensen die vluchten. Ook mensen die uit veilige landen komen. Je kan alsnog vervolgd worden vanwege je geloof, politieke achtergrond of je geaardheid. Mensen die hun huis, familie en toekomst hebben achtergelaten en hier proberen te landen. Ik ben op het AZC geweest. Ik heb bewoners, vrijwilligers en medewerkers gesproken. De zorg die daar voelbaar is gaat niet alleen over vandaag, maar vooral over morgen: “Blijft deze plek? Kunnen onze kinderen hiernaar school? Mogen we meedoen?” Uitstel tot na 2026 maakt hun bestaan nóg onzekerder, en zet partners als COA, scholen, werkgevers, zorg en vrijwilligers in de wachtstand. Dat is onverantwoord en onnodig. Hiernaast schuift de onzekerheid door naar de volgende raad.
GroenLinks Gouda steunt het voornemen om een duurzaam en humaan AZC in Gouda te vestigen. We kiezen bewust voor een opvanglocatie voor onbepaalde tijd vanuit solidariteit. In een wereld waarin oorlog, klimaatverandering en politieke onderdrukking mensen op de vlucht jagen, neemt Gouda haar verantwoordelijkheid.
GroenLinks staat voor een duurzame en betrouwbare opvang. Bijsturen waar nodig én een duidelijk, humaan kader. Zo geven we rust aan bewoners en zekerheid aan COA. GroenLinks kiest voor een stad waar vluchtelingen niet afhankelijk zijn van politieke peilingen of coalitiewissels, maar kunnen rekenen op een betrouwbare overheid.
Wij zijn erg blij dat ook Gouda haar naaste liefheeft zoals wijzelf. Ook wanneer we politieke standpunten willen verdedigen, blijft het hoofddoel van ons liefhebben, geduldig zijn en respect tonen, ook als we het niet altijd eens zijn.”
De raadsvergadering is terug te kijken op de website van de gemeente Gouda.